Wszyscy pamiętamy o zwycięzcach. Gwiazdy sportu, które zaistniały na światowych salonach a do tego są teraz przykładem dla młodych adeptów dyscyplin. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że dany sportowiec przed osiągnięciem sukcesu przeszedł drogę pełną przeszkód?

Każdy z nas kiedyś zaczyna. Pierwsze kroki są zazwyczaj trudne i wymagają wkładu finansowego, zaangażowania oraz pokazania swoich umiejętności w danej dziedzinie. Sytuacja ta nie jest inna jeżeli chodzi o sport. Oczywiście, koszty związane z uprawianiem poszczególnych dyscyplin są różne i zależą od kierunku naszego rozwoju, zazwyczaj jednak sporty indywidualne wymagają większego wkładu finansowego od drużynowych.

Dzieje się tak, ponieważ nie mamy tutaj pierwszych pomocy. W wypadku wyboru niektórych dyscyplin jak chociażby biegi możemy mówić o małym zapotrzebowaniu na sprzęt, jednak większość dyscyplin jest już w tej kwestii bardziej wymagające. Musimy znaleźć mentora, który nas poprowadzi – tych zazwyczaj jest jednak więcej w sportach, w których mogą mieć pieczę nad większą liczbą zawodników. Te czynniki i nie tylko wpływają na mniejszą popularność indywidualnych sportów.