Jak zacząć jeździć na łyżwach?

Otrzymałeś właśnie zaproszenie na Lodowisko Strumykowa, ale wciąż zastanawiasz się, czy je zaakceptować, bo nie pamiętasz nawet, kiedy ostatnio miałeś łyżwy na nogach? A może będzie to twój pierwszy raz, dlatego boisz się, że dasz plamę i narobisz sobie wstydu? Przede wszystkim najpierw się uspokój, bo spotkanie ze znajomymi jest powodem wyłącznie do radości, a nie do stresu. A możesz być pewien, że już po kilkunastu minutach spędzonych na lodowisku poczujesz się na nim trochę pewniej i w końcu odczepisz się od barierki.

Oczywiście z daleka łyżwiarstwo wygląda na dość trudny i skomplikowany sport. Niektórzy nawet nie chcą zacząć, bo od razu zakładają porażkę i tylko wyobrażają sobie, jak zaliczają kolejne upadki na oczach innych ludzi. A dobre nastawienie to przecież podstawa. Jeżeli założysz sobie, że od razu po postawieniu nogi na lodzie zaliczysz wpadkę, tak właśnie będzie. Powinieneś zatem w pierwszej kolejności zmienić swoje nastawienie. Ciesz się tym, że spędzisz nieco więcej czasu ze znajomymi, a samo Lodowisko Strumykowa i jazdę na łyżwach potraktuj jak dodatek.

Na pewno zresztą w gronie twoich znajomych znajdzie się przynajmniej jedna osoba potrafiąca perfekcyjnie jeździć na łyżwach. Ona we wszystkim ci pomoże. Pokaże ci, w jaki sposób powinieneś stawiać stopy w łyżwach na lodzie, aby utrzymać się na śliskiej powierzchni i jeszcze do tego móc się po niej poruszać. Każdy sport wymaga pewnej wprawy. A nie zdobędziesz jej, jeżeli totalnie zrezygnujesz z jazdy na łyżwach.