Niechęć do ćwiczeń to cecha charakteryzująca chyba większość ludzi. Istnieją wprawdzie jednostki cieszące się na samą myśl o sporcie, ale mimo wszystko większość z nas woli oglądać go w telewizji niż trenować. Warto jednak przełamać tę wewnętrzną niechęć i wybrać formę ruchu, która będzie dla nas odpowiednia, a przy okazji niezbyt męcząca.

Spacer

Spacer to bardzo przyjemna forma wysiłku fizycznego. Najlepsze w nim jest to, że mało kto identyfikuje spacer po mieście czy parku za formę ruchu, robimy więc to bez niechęci towarzyszącej innym formom ćwiczeń. Dodatkowym atutem spacerów jest przebywanie na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku. Dzięki temu nie tylko spalamy nadliczbowe kalorie, ćwiczymy mięśnie, ale również pracujemy nad swoją odpornością. Jeśli do tego dołączymy coś tak praktycznego jak robienie zakupów, mamy połączenie spaceru z „małą siłownią”, gdyż nierzadko ciężar niesiony w reklamówkach przewyższa ten znajdujący się na sztandze. Jak widać, spacer łączy przyjemne z pożytecznym, co warto wykorzystać.

Bieganie

Kolejną formą wysiłku fizycznego, na który warto zwrócić uwagę jest z pewnością bieganie. Codzienny jogging to doskonały sposób na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Jeśli do tego na miejsce do biegania wybierzemy park lub las możemy liczyć na dodatkową przyjemność jaką daje podziwianie natury. Jednak powszechnie wiadomo, że wiele osób nie decyduje się na bieganie z powodu swojej „niedoskonałej” sylwetki. W takim wypadku warto skorzystać z bieżni magnetycznej, którą można używać u siebie w domu. Poza tym, że nikt nie komentuje naszego wyglądu podczas biegania, bieżnia ma również wiele innych zalet. Jedną z nich jest bez wątpienia możliwość oglądania ulubionych programów podczas ćwiczenia. Dzięki temu przyjemne oglądanie telewizji łączy się ze spalaniem kalorii i pracą nad sylwetką, którą już niedługo można się będzie pochwalić podczas joggingu w parku.