Niedawno uczniowie klas: IIA i IID odwiedzili nowe Muzeum Śląskie w Katowicach, które, oprócz oglądania zbiorów i wystaw czasowych, oferuje mnóstwo warsztatów i zajęć dla różnych grup wiekowych. Jedna grupa gimnazjalistów wzięła udział w zajęciach „Przestrzeń widowiska”, przybliżających zagadnienie przestrzeni w teatrze. Uczestnicy tworzyli projekt własnej teatralnej przestrzeni, ucząc się przy tym i dobrze bawiąc. Druga grupa uczestniczyła w warsztatach „Maska w obrzędzie, widowisku i teatrze”. Gimnazjaliści poznawali znaczenie maski w tradycyjnych obrzędach, w widowiskach teatralnych, a potem sami wykonywali maski.
Uczniom bardzo spodobała się także multimedialna wersja gry „Monopol”, w której mogli kupować XIX-wieczne śląskie zakłady czy kamienice.

Uczniowie klas III zwyciężyli w dwóch konkursach organizowanych podczas miesiąca humanistycznego. Dziewczyny z IIIB – Dominika Ewicz, Kinga Fuchs, Basia Grzesiak i Aneta Hantulik – otrzymały po 5 punktów w konkursie na rozpoznawanie bohaterów lektur. Z kolei Monika Gopek z IIIA oraz Paulina Pietrowska, Anna Ryszka i Kamil Kumor (wszyscy z IIIC) najciekawiej wcielili się w bohaterów literackich.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali zakładki do książek – wykonane techniką decoupage’u i ozdobione ciekawymi cytatami przez panią Alinę Ladrowską.

27 października br. Julia Kownacka i Daria Socha, uczennice klasy II a, wzięły udział w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Poezja Leopolda Staffa”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Sportowych w Tychach. Była to kolejna edycja, w której uczestniczyło 21 gimnazjalistów z Tychów, Mikołowa, Imielina, Lędzin i Bojszów.
Członkowie jury podkreślali, że recytatorzy wybrali wiersze ambitne, przekazujące dorosłą refleksję nad życiem i światem, wymagające od czytelników zrozumienia różnych stanów emocjonalnych człowieka. Mimo że poezja Staffa nie jest łatwa, nasze uczennice poradziły sobie znakomicie – Julia zajęła pierwsze miejsce, natomiast Daria była druga. Podziękowania odebrały nie tylko od członków komisji, ale również od innych uczestników konkursu.
Gratulujemy drugoklasistkom oraz pani Irenie Płonce, która je przygotowała.