Afrodyta, bogini miłości według mitologii, wyłoniła się z morza przy skałach Petra tou Romiou, a każdy, kto zażyje tutaj kąpieli będzie tak piękny jak Afrodyta. Takich magicznych miejsc na Cyprze jest więcej. Cudowny klimat, fascynujące zabytki i wspaniała przyroda to wielkie atuty tej wyspy, dzięki którym odpoczynek tutaj jest wspaniały niezależnie od pory roku i preferencji. Miłośników przyrody zafascynują na pewno kwitnące migdałowce i dojrzewające cytrusy, rosnące na wzgórzach winorośle i rosnące w górach ogromne cedry.
Miłośnicy historii będą na pewno usatysfakcjonowani zwiedzaniem zabytków: w Kourionie ? pozostałości starożytnego miasta; w Protaras kościoła wzniesionego na 115 metrowej skale; wspaniałej świątyni na obrzeżach Nikozji czy bizantyjskiego fortu w Pafos, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, czy także w Pafos stu królewskich grobowców, które zostały wykute w litej skale?
A ci,którzy preferują bardziej aktywny wypoczynek znajdą także coś ciekawego dla siebie na przykład 40 wspaniałych tras rowerowych, z których można podziwiać piękne widoki lub doskonałe warunki do windsurfingu?