Post image for Czy kort tenisowy to dobre miejsce do spotkania biznesowego?

Tenis ziemny nie jest zwykłym sportem, który może być uprawiany przez każdego. Jest to gra dla dżentelmenów i ludzi z wyższych klas społecznych. Tenis pod względem prestiżu można porównać do golfa lub polo. Czy dobrym pomysłem jest więc zorganizowanie spotkania z partnerem biznesowym podczas rozgrywki tenisowej?
Bardzo wiele osób, prowadzących własną poważną działalność gospodarczą lub zajmujących wysokie stanowiska uprawia czynnie sport. Sport wbrew pozorom nie rozwija jedynie naszych mięśni, uczy nas wielu przydatnych rzeczy, które przydadzą nam się w biznesie. Jest to m. in. wytrwałość oraz chart ducha. Po przegranym meczu uczymy się opanować naszą porażkę i wyciągnąć z tego konsekwencje na następny raz. Dokładnie taką samą czynność musimy wykonać np. po nieudanej sprzedaży lub błędach, przez które ponieśliśmy jakieś straty w pracy.

Jeżeli chcemy zabrać naszego partnera biznesowego na kort, istnieje duże prawdopodobieństwo, że gra on w tenisa, jednak musimy być tego pewni, chociażby dlatego, że jego rakieta tenisowa może nie być przygotowana do gry. Spotkanie biznesowe podczas gry w tenisa nie może być zbyt sztywne i oficjalne. Musi dotyczyć luźnego i niekontrowersyjnego tematu. Musimy mieć świadomość tego, że gra w tenisa ziemnego wiąże się z wielkimi emocjami, nawet wtedy gdy gramy o przysłowiową pietruszkę. Jeżeli spotkanie nam wyjdzie z pewnością poprawi to nasz kontakt z partnerem biznesowym i pozwoli nam połączyć pracę z przyjemnością.

Kolejne spotkanie na korcie tenisowym może dotyczyć czyjegoś meczu tenisowego np. jakiegoś ważnego turnieju tenisowego. Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł, ponieważ na turniejach tenisowych panuje głęboka cisza i każda osoba, która w jakiś sposób ją przerywa jest źle postrzegana przez innych. Jednak możemy zaprosić jakąś osobę na mecz tenisa a później zabrać ją na bankiet lub obiad, niedaleko każdego turnieju tenisowego z pewnością znajdziemy takie miejsce.

Spotkanie biznesowe na korcie jest dobrym pomysłem, jednak musimy dobrać sobie partnera, który gra mniej- więcej na naszym poziomie. Takie spotkanie musi mieć luźny charakter i nigdy nie możemy załatwiać na nim poważnych spraw.

Gdy spełnimy powyższe wymogi z pewnością poprawiamy więzi z naszym partnerem biznesowym i połączymy pracę z przyjemnością.