Mocne, stalowe drzwi

W czasach obecnych, gdy przestępcy nie są już tacy finezyjni by na przykład podrabiać klucze, tylko wyłamują zamki za pomocą ciężkich narzędzi niszcząc przy tym nie tylko zamki, ale całe drzwi, najrozsądniejszą decyzją jest kompleksowe zabezpieczenie mieszkania.
Takie zabezpieczenia to na przykład mocne zamki antywłamaniowe, kołki w ramie drzwi, które po przekręceniu klucza wsuwają się w ościeżnicę, blokując możliwość nawet ich wyłamania, specjalna kratownica umieszczona pomiędzy dwoma warstwami drewna w drzwiach albo, co jest chyba najlepszym rozwiązaniem – drzwi stalowe.

Pamiętajmy, że drzwi do mieszkania to nie tylko wejście. To również wizytówka każdego lokalu, więc wygląd zewnętrzny ma duże znaczenie. Jeżeli nie są to drzwi drewniane, to drzwi antywłamaniowe, stalowe powinny być szczególnie dobrze wykończone, by na pierwszy rzut oka nie można było stwierdzić z jakiego materiału są zrobione.

Producenci drzwi oferują sporo modeli takich drzwi. Mają one wiele przeznaczeń, mogą być jedno lub dwuskrzydłowe. Skrzydło bez klamki zabezpieczane jest ryglami w dolnej i górnej części. Takie drzwi nadają się do zamykania magazynów.
Wypełnienie drzwi stalowych stanowi karton lub wełna mineralna, która tłumi hałasy i nieco je ociepla.
Drzwi stalowe mogą być łączone z grubymi szybami, do stanowi ciekawy i estetyczny wygląd. Malowane są na różne kolory, posiadają bezpieczne, antywłamaniowe zamki, często z blokadami, dodatkowo mogą mieć wokół ościeżnicy uszczelkę tłumiącą nadmierne dźwięki.

Wybierając do mieszkań stalowe drzwi wejściowe na pewno poczujemy się dużo bezpieczniej.