W naszym kraju istnieje wiele firm produkujących nawozy powszechnie wykorzystywane w rolnictwie. Cieszące się jeszcze do niedawna największą popularnością nawozy sztuczne czyli chemiczne, są coraz częściej zastępowane przez naturalne nawozy organiczne. Są one zdecydowanie lepsze, bezpieczniejsze dla zdrowia i oczywiście ekologiczne.

Jednym z najbardziej renomowanych ich producentów jest kompostownia ziemia polska, która produkuje cenione i powszechnie używane komposty organiczne, wytwarzane najczęściej z odpadów komunalnych, przez co zakład pomaga w rozwiązaniu problemu ich utylizacji, z czym boryka się wiele polskich miast.
Nawozy, które można nabyć w firmie kompostownia ziemia polska, mają zdecydowanie najwyższą jakość spośród tego typu produktów dostępnych na polskim rynku. Doskonale odżywiają glebę, zwiększając w niej zawartość składników odżywczych i pokarmowych takich jak potas, azot oraz fosfor, co bezpośrednio i korzystnie przekłada się na szybki i co najważniejsze zdrowy wzrost roślin.