Dlaczego warto chodzić na lodowisko?

Gdy pogoda się pogarsza i nie pozwala już na praktykowanie aktywności fizycznej na zewnątrz, warto zwrócić się w stronę zamkniętych obiektów sportowych. Lodowisko Manufaktura jest świetnym miejscem na zimowe szaleństwa. A sama jazda na łyżwach to nie tylko sposób na relaks, ale też idealne narzędzie do spalania kalorii i popracowania nad ogólną koordynacją ruchową.

Łyżwiarstwo należy do grupy tych sportów, które oddziałują na dosłownie każdą partię ciała. Wszystkie mięśnie muszą mocno pracować, by utrzymać człowieka na powierzchni i pozwolić mu na wykonywanie coraz to bardziej skomplikowanych ruchów. Najmocniej pracują oczywiście ręce i nogi. Brzuch też przez cały czas musi pozostawać spięty, bo w przeciwnym wypadku człowiek traci równowagę i zalicza upadek. Jazda na łyżwach to idealny sposób na to, by utrzymać dobrą formę także podczas zimy. Godzinny trening na lodowisku umożliwia spalenie nawet pięciuset kalorii, co jest równowartością porządnego obiadu. Warto też zauważyć, że zawodowi łyżwiarze są zwykle smukli, zgrabni i zwinni. Regularna jazda pozwala na wypracowanie większej gracji i uelastycznienie mięśni.

Lodowisko Manufaktura w okresie zimowym bardzo często staje się także miejscem spotkań towarzyskich. Zamiast wybierać się do kawiarni lub restauracji, lepiej zaprosić znajomych, przyjaciół czy rodzinę właśnie na łyżwy. Wspólne pokonywanie barier i nauka nowych bardzo szybko zacieśniają więź między dwójką ludzi. Łyżwy stają się więc pretekstem do spędzenia czasu z bliskimi.