Większość mam w dzisiejszych czasach szykuje wyprawki dla swoich maluchów, jeszcze przed ich narodzinami. Z pewnością jest to znacznie bardziej praktyczne rozwiązanie, ponieważ trudno jest wybrać się na zakupy z noworodkiem. Najważniejsze są oczywiście ubranka dla niemowląt, które trzeba uprzednio wyprać w odpowiednim proszku i wyprasować, aby pozbyć się wszystkich bakterii.
Warto wybierać zawsze ubranka dla niemowląt bawełniane, ponieważ ich skóra najlepiej znosi takie naturalne i przewiewne materiały. Często w sklepach spotkać można ubranka z bawełny organicznej, która wspaniale sprawdza się w przypadku maluszków. Wiele mam nie musi wcale wydawać kroci na zakupy, ponieważ dostają one ubranka dla niemowląt od swoich koleżanek lub rodziny, po starszych dzieciach.
Warto przyjmować takie prezenty, ponieważ ubranka te są dość drogie, a większość z nich pasuje na młodego człowieka przez zaledwie kilka tygodni. Dzieci bardzo szybko rosną i konieczne jest przygotowywanie już kolejnych rozmiarów.