Na przestrzeni minionych, kilkunastu lat, na polu dietetyki dokonano szeregu różnych badań, które zwiększyły naszą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Współcześnie każda osoba troszcząca się o swoje zdrowie, za sprawą internetu ma dostęp do wielu ciekawych informacji.

Jednym z ważniejszych składników naszej diety są kwasy Omega-3, które nie tylko zapobiegają starzeniu się skóry ale przede wszystkim są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Jeśli obawiasz się, że nie odżywiasz się prawidłowo pod tym kątem, zawsze możesz stosować suplementy Omega-3. W każdej drogerii znajdziemy tabletki pochodzenia zwierzęcego, zawierające tłuszcz ryb, zwłaszcza wielorybów. Jednak jeśli nie jemy mięsa, również możemy dostarczyć organizmowi tej substancji. Roślinne suplementy Omega-3 powstają na bazie olejów – lnianego, rzepakowego lub z orzecha włoskiego.

Jeżeli pragniemy długo cieszyć się zdrowiem, powinniśmy dbać o swoją codzienna dietę. W momencie kiedy niektórych substancji z jakiegoś powodu dostarczamy za mało, zawsze możemy wspomóc się suplementacją.