Usuwanie znamion kojarzy się raczej z bolesną procedurą medyczną. Tymczasem sam problem przeszkadzającego znamienia jest najczęściej drobną kwestia kosmetyczną. Niewartą interwencji chirurgicznej. Usuwanie znamion Warszawa we współczesnej medycynie jest znacznie łatwiejsze i zdecydowanie mniej bolesne.
Obecnie najczęściej stosowaną metodą jest laser. Impulsy światła niemal dosłownie wymazują niechciane zmiany. Wiąże się z tym kilka korzyści.
Po pierwsze, nie jest tu konieczne znieczulenie. Zabieg jest szybki, a pacjent może od razu wrócić do domu. Rekonwalescencja przebiega szybko, bo nie trzeba dbać o ranę pooperacyjną.
Pomimo braku znieczulenia, zabieg jest całkowicie bezbolesny i w pewnej mierze komfortowy.
Kolejną korzyścią jest brak blizn. Jest to bardzo ważne w przypadku znamion na twarzy. Jedynym efektem może być zaczerwienienie występujące tylko w przypadku dużych znamion.
Zabiegi tego typu wykonuje niemal każdy gabinet medycyny estetycznej. Tam lekarz ocenia znamiona do usunięcia, a następnie przeprowadza krótki wywiad. Pacjent już po kilku dniach może cieszyć się gładką skór bez żadnych zmian.