Buty, które pobudzają kreatywność

Rozgrywający. Określany mózgiem zespołu. To od niego zależy tempo gry, on jest autorem kluczowych podań, które rozstrzygają się losy spotkania. Zazwyczaj tę pozycję na boisku zajmuje najlepiej wyszkolony technicznie zawodnik, który potrafi biegać praktycznie bez przerwy. Pewnie nie dziwią nikogo meczowe statystyki, które pokazują, że playmaker jest w stanie w ciągu 90 minut przebiec nawet 12 kilometrów! Niby truchtają cały mecz, niby nie notują sprintów, ale cały czas są pod grą, muszą nieustannie domagać się piłki. To dyrygent i to od niego zależy, jak zagra jego orkiestra. Odpowiedzialność, zaangażowanie, technika, oczy dookoła głowy. Tych cech moglibyśmy wymienić jeszcze więcej.

Środkowi pomocnicy nie mają czasu na analizę, muszą reagować błyskawicznie, a w dodatku posiadać nienaganną technikę użytkową. Dzięki temu są w stanie poradzić sobie w największym boiskowym tłoku i zagrać wyśmienitą piłkę do napastników, którzy zbierają cały splendor za końcowy sukces. Rozgrywający bywa niedoceniany. Jego mrówcza praca jest jednak zauważana przez trenerów, którzy wręczają im kapitańską opaskę, aby dowodzili tą armią. Aby zachować zimną krew i opanowanie, niezbędny jest im odpowiedni sprzęt.

Nie bez powodu Andres Iniesta zaufał butom z kolekcji Nike Magista. To one sprawią, że każde dotknięcie piłki jest magiczne niczym zabawą różdżką. To ważne zwłaszcza w przypadku rozgrywających. Zaczyna się od przyjęcia piłki, które może zrobić bardzo dużą różnicę. Jeśli zrobi to perfekcyjnie – zyska sporo przestrzeni. Chyba nie musimy tłumaczyć, jak ważna jest ona dla zawodnika. Dzięki niej ma więcej czasu na przemyślenia.

Nike Magista to rewelacyjny produkt na rynku sprzętu piłkarskiego. Ten but zrewolucjonizował postrzeganie obuwia. Powstał z myślą o kreatywnych zawodnikach, aby zapewnić im niebywałą kontrolę nad piłką oraz przyczepność. Odpowiedzialna jest to technologia Nike Flykit, która oplata stopę, aby rozgrywający mógł lepiej panować nad piłką. Najnowsza technologia + niesamowita technika = sukces.

Model był projektowany przez cztery lata w specjalnym ośrodku Nike Sport Research Lab, w porozumieniu z najlepszymi rozgrywającymi na świecie, którzy wiedzieli, czego oczekują od buta. Zapewnia duży komfort, współdziałając ze stopą, umożliwiając wydobycie wszystkich pokładów kreatywności. Zawodnik może skoncentrować się tylko na grze, zapominając, że ma na stopie but, również ze względu na jego niesamowitą lekkość (ok. 200 g).

Sekret technologii Nike Flynit kryje się w tkanej cholewce, wytworzonej ze specjalnych włókien, która jest niczym druga skóra, więc nie ma żadnych problemów z dopasowaniem do stopy, tym samym wzrasta kontrola nad piłką. Ponadto kołnierz Dynamic Fit zapewnia niebywały komfort i stabilizację. Dzięki niemu piłkarz ma większość pewność siebie i jest przekonany o każdym swoim wyborze, mając świadomość własnych ruchów. Buty dla prawdziwych liderów środka pola.