Coraz większa ilość miłośników białego szaleństwa nosi kaski narciarskie – nie bez powodu – dobrze dobrany kask może ochronić głowę przed poważnymi obrażeniami, a nawet może uratować życie. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla jazdy na nartach bez kasku. Jeżeli zależy nam na własnym bezpieczeństwie to powinien to być priorytetowy punkt na liście zakupów przed zimowym sezonem.

Oto parę prostych rad dla kupujących pierwszy kask na narty.

Sprawdź swój rozmiar kasku
Wyszukanie rozmiaru kasku nie powinno nikomu sprawić trudności. W większości rozmiary kasków są mierzone w centymetrach, odpowiadając obwodowi głowy. Więc by sprawdzić rozmiar, wystarczy zmierzyć taśmą swoją głowę (powinno się to zrobić tuż nad brwiami).

Wybierz się do sklepu narciarskiego
Gdy już wiesz, w przybliżeniu jaki obwód ma Twoja głowa, udaj się do pobliskiego sklepu sportowego. Jeśli masz gogle narciarskie, to weź je ze sobą do sklepu – sprawdzisz czy pasują do kasku.

Przymierz kilka kasków
Wypróbowanie kasków przed dokonaniem zakupu jest bardzo dobrym pomysłem ponieważ różni producenci inaczej formują kaski i pomimo tego samego rozmiaru, mogą być bardziej lub mniej dopasowane. Odpowiednio dopasowany kask narciarski powinien być wygodny i dobrze się trzymać na głowie, ale nie może być ciasny, gdyż mógłby powodować ból głowy. Dopasowanie kasku jest bardzo ważne aby zagwarantować komfortową i bezpieczną jazdę, dlatego też warto poświęcić kilka chwil na mierzenie.

Dopasuj kask do gogli
Sprawdź czy twoje gogle pasują do kasku, który chcesz kupić. Jeżeli pasują one zarówno do twarzy, jak i do kasku i czujesz się w nich komfortowo, to znaczy, że wybrałeś dobry kask. Może się tak zdarzyć, że gogle będą wymagać drobnego poluzowania.

Chcesz kupić kask narciarski w sieci?
Jeżeli zamierzasz kupić kask online, sprawdź czy będziesz mógł go zwrócić. Wszystkie kaski są ukształtowane w inny sposób, więc nie przymierzając go, może się okazać, że pomimo teoretycznie pasującego rozmiaru, nie jest wygodny. Dlatego ważne jest aby wcześniej upewnić się, że z ewentualnym zwrotem bądź wymianą kasku nie będzie problemów.