Wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu może być jazda na rowerze. Jest to sport dający wiele frajdy. Podczas poruszania się na jednośladzie nie tylko jesteśmy aktywni fizycznie, ale także możemy zwiedzać ciekawe miejsca. Podróż pozwala dotlenić się, odpocząć i nabrać sił. Sami możemy regulować szybkość jazdy w zależności od tego jak intensywnie chcemy pokonywać trasę. Co ciekawe, dzięki jeździe na rowerze możemy pokonywać dalsze odległości, w porównaniu do podróżowania pieszo.
Możemy wyróżnić wiele rodzajów rowerów, między innymi: trialowy, szosowy, górski. Osobiście bardzo polecam rowery szosowe, można nimi niestety poruszać się tylko po płaskich nawierzchniach, ale małe opory toczenia (wąskie opony) sprawiają, że pokonywanie dalekich dystansów nie sprawia problemów.
Jeśli ktoś mieszka w miejscowości turystycznej można połączyć przyjemne z pożytecznym oferując usługi wożenia rikszą. Jest to mało popularne zajęcie w naszym kraju, ale bardzo rozpowszechniony w krajach azjatyckich.