Przeglądamy popularne kanały sportowe i natrafiamy na wielki turniej. Dwójka tenisistów walczących o miliony w finale prestiżowego turnieju. W naszej głowie rodzi się pytanie, skąd w tenisie możliwe są takie pieniądze?

Jest to jeden ze sportów elitarnych. Często kojarzymy go z rozrywką dla bogaczy jak chociażby golf, jednak wbrew pozorom w dzisiejszych czasach każdy może sobie pozwolić na rekreacyjne uprawianie tego sportu. Tenis zawodowy to jednak inna bajka, pieniądze potrzebne na wyjazdy na turnieje nie należą do małych, musimy znaleźć odpowiedniego sponsora a do tego z początku mieć odrobinę szczęścia. Oczywiście, początkiem kariery jest tutaj zazwyczaj rodzimy turniej w państwie, w którym mieszkamy, jednak mała liczba tenisistów ma te szczęście i kilka wielkich imprez do wyboru w zasięgu ich miejsca zamieszkania.

Jeżeli nie mamy więc wielkiego talentu, być może nie powinniśmy szukać w tenisie sposobu na życie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyśmy w wolnym czasie poodbijali popularną piłeczkę ze znajomymi – każda forma ruchu jest bowiem dobra.