Wielkie pieniądze wydawane za oceanem odcisnęły także swoje piętno na dziedzinie sportu. Koszykarze czy też hokeiści a także gracze golfa oraz baseballiści są przykładem najlepiej opłacanych sportowców na świecie.

Skąd tak duże pieniądze w sporcie? Wydaje się wręcz nieprawdopodobne wydawanie ogromnych sum na kontrakty dla zawodników, trenerów czy też ogólnie sztabu. Mamy jednak do czynienia z sytuacją, w której uprawiający wyczynowo sport mogą zarabiać w nim miliony i to dosłownie. Wielkie pieniądze pochodzą przede wszystkim od sponsorów, ta dziedzina życia jest popularna wśród reklamodawców a chyba wszyscy słyszeli o kwotach, które wydaje się za reklamę podczas najważniejszych przedsięwzięć sportowych. Ogromne kwoty a co za tym idzie potężny zysk dla całej dyscypliny.

Mówiąc o zarobkach, nie wypada zapomnieć o bokserach. Gale transmitowane w systemach Pay-Per-View są tu najpopularniejsze a kwoty za walkę ustanawiane przed wyłonieniem zwycięzcy. Brzmi imponująco? To wciąż jeden z najpopularniejszych sportów i nic nie wskazuję na zmianę tego stanu rzeczy.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.