Każdy z nas podczas szkolnych lat grywał w piłkę nożną, siatkówkę czy też koszykówkę. Wspominamy te lata lepiej lub też gorzej, nie każdy wszak jest mistrzem sportów, jednak z pewnością gry zespołowe mają pewien wpływ na kształtowanie naszego charakteru.

Motywacja, chęć zwycięstwa czy też zdrowa rywalizacja z duchem sportu oraz wzajemnego szacunku. Te cechy przydają się w późniejszym życiu a wpływ sportu na nasz rozwój jest odczuwalny w dalszym życiu. Co jednak najważniejsze, sport uczy przede wszystkim współpracy. Musimy sobie pomagać, wzajemnie się uzupełniać w celu osiągnięcia sukcesu a przecież o to też chodzi nam także w życiu. Pamiętajmy o tym przy kolejnych spotkaniach ze znajomymi, nawet najlepszy zawodnik na świecie nie wygra w pojedynkę meczu.

Oczywiście, przytoczycie zaraz tutaj przypadki gwiazd, które zdawałoby się ciągnęły swój zespół do zwycięstwa. W takich wypadkach nie zwracamy uwagi na grę reszty, pamiętamy o świetnych paradach, cudownych bramkach, jednak często zapominamy o grze destrukcyjnej czy też obronnej. Drużyna to całość i jako maszyna musi pracować ze wszystkimi podzespołami.