W dzisiejszych czasach nie jest łatwo dbać o zdrowie. Życie w ciągłym pośpiechu, stresie, nerwach, z całą gamą sprawa na głowie, z notorycznym niedosypianiem i nieregularnym odżywianiem się – tak wygląda codzienna egzystencja wielu osób. Nie jest to oczywiście szczególnie fajne i zachęcające spojrzenie na tę kwestię – ale taka jest prawda, i nie ma co czarować rzeczywistości, twierdząc, że tak nie jest.

W jedzeniu jest mnóstwo chemii. Na co dzień wdychamy też spaliny z rur wydechowych samochodów i rozmaite dymy z kominów. Nie każdy ma też czas na sport po pracy. Nie jest więc łatwo żyć w sposób bardzo zdrowy. Swoistym pocieszeniem może być tu dla nas fakt, że medycyna w minionym stuleciu poczyniła imponujące doprawdy postępy, co trochę ratuje naszą sytuację (jako ludzkości).

Dbałość o zdrowie jest oczywiście cechą jak najbardziej dobrą i nie powinniśmy się jej wstydzić. Tam, gdzie to możliwe starajmy się więc zwracać uwagę na ten aspekt naszego życia. Dbajmy o nasze zdrowie w miarę naszych możliwości – najlepiej jak potrafimy.