W każdym domu powinno się znaleźć miejsce na tzw. apteczkę, a w niej zapas medykamentów pierwszej potrzeby. Przy jej zakładaniu warto wziąć pod uwagę ilość członków rodziny, wiek, ich dolegliwości, odległość do pobliskiej apteki. Miejsce przeznaczone na apteczkę powinno być suche i zaciemnione. Niezbędnikami przydatnymi w różnych okolicznościach są:

– środki i przybory do opatrunków jak: bandaże, taśma opatrunkowa, gaza, wata, lignina, nożyczki, pinceta, waciki na patyczkach,
– środki pielęgnacyjne oraz przybory tj. tremometr lekarski, kąpielowy, podkłady na łóżko, maści na rany, na oparzenia, rozgrzewające, kojące, pojemniczki na mocz,
– środki do wewnętrznego stosowania, na żołądek, przeciwbiegunkowe, przeciw zaparciom, przeciwbólowe, przeziębieniom i grypie, tabletki na gardło, witaminy wzmacniające odporność.
Zdrowie to podstawa prawidłowego funkcjonowania. Dbajmy o nie każdego dnia. Współczesna medycyna, dostępne leki szybko i skutecznie pozwalają pokonać wiele dolegliwości bez udawania się do lekarza.