Nie da się ukryć, że na świecie egzystują ludzie z doprawdy niejednorodnym podejściem do kwestii zdrowia. Jedni są strasznie wyczuleni na jego punkcie, będąc wręcz nieomal hipochondrykami. Inni natomiast prezentują postawę – w zasadzie – ignorancką nie przejmując się prawie że zupełnie niczym w odniesieniu do zdrowia. Są wreszcie i tacy, którzy prezentują postawę wyważoną w tejże kwestii – i ta ostatnia wydaja się chyba najbardziej rezolutna i przemyślana.

Jednocześnie zauważyć należy, że nie jest łatwo dbać o zdrowie w XXI wieku. Na każdym kroku bowiem jesteśmy właściwie ?faszerowani? chemią i to bynajmniej nie tytko w jedzeniu z gatunku ?fast food?. Poza tym na co dzień wdychamy spaliny i różnego rodzaju podejrzane fetory z kominów fabryk, nie wspominając już nawet o dziurze ozonowej i jeszcze innych niebezpieczeństwach – choćby – bakteriologicznych, z jakimi też przecież mamy do czynienia jako ludzkość, a więc w dość szerokim rozumieniu.

Reasumując, warto dbać o zdrowie dla własnego dobra, co jest przecież truizmem – jednakże dobrze o nim sobie przypomnieć, nie tylko od czasu do czasu. Na nasze szczęście dynamicznie rozwija się medycyna.