Początki z jazdą na łyżwach – kilka wskazówek

Jeżeli sama myśl o tym, że miałbyś udać się na Mentor lodowisko, wywołuje u ciebie niemałe przerażenie, być może masz jakieś niefajne doświadczenia z łyżwiarstwem i nie chciałbyś ponownie się z nimi zmierzyć. Prawdopodobnie chodzi o to, że po prostu wciąż nie potrafisz jeździć na łyżwach. Jedynym sposobem na naukę jest jednak praktyka, dlatego nie możesz sobie odpuszczać, nawet jeśli póki co paraliżuje cię strach przed wejściem na lód.

Dzięki kilku prostym wskazówkom ten strach zostanie automatycznie zminimalizowany lub spadnie do poziomu zerowego, abyś mógł już tylko cieszyć się chwilą. Pamiętaj więc, że początkowym etapem nauki powinna być lekcja upadania. Nie staraj się za wszelką cenę utrzymać się na lodzie. Prędzej czy później i tak upadniesz, a jeśli nie będziesz do tego przygotowany, może się to zakończyć katastrofą – kontuzją bądź nawet zwichnięciem czy złamaniem. Pamiętaj więc, by zawsze starać się upadać na pupę. Jeżeli czujesz, że zaczynasz tracić równowagę, przesuń ciężar ciała w tył i próbuj podeprzeć się rękami na lodzie. Możesz też wyposażyć się w specjalny kask oraz dodatkowe ochraniacze. Zawsze zabieraj je ze sobą na Mentor lodowisko, by osłaniać najbardziej newralgiczne partie ciała.

Być może wstydzisz się chodzić w ochraniaczach i kasku, ale wiedz, że zapewnią ci one wysoki komfort. Poczujesz się w nich znacznie bezpieczniej niż normalnie. A gdy poziom twojego komfortu wzrośnie, ciało samo zacznie się rozluźniać i dzięki temu jazda na łyżwach stanie się dużo prostsza.