To popularne hasło ma zachęcać większość z nas do uprawiania sportu. Poprawienie naszej kondycji doda nam energii życiowej, świetnie rozpocznie nasz dzień a do tego sprawi, że poczujemy się w swoim ciele zdecydowanie lepiej.

Nie każdy z nas musi w przyszłości uprawiać wyczynowo sport. Ważne jest jednak to, aby zadbać o swój organizm i zrobić coś w kierunku jego jak najlepszego funkcjonowania. Amatorskie bieganie, basen czy też po prostu mecz ze znajomymi to tylko niektóre z form aktywnego spędzania czasu. Powinniśmy nadmienić tutaj, że nie ma sportów lepszych i gorszych. Każde mają wpływ na nas i na nasze mięśnie, niektóre angażują jednak inne partie mięśniowe od innych. Musimy o tym pamiętać zwłaszcza w wypadku wybrania dyscypliny, w której szczególnie pracujemy nad jedną grupą mięśni.

Warto do swojego harmonogramu dnia dodać ogólnorozwojowe dyscypliny, świetne okazuje się tu pływanie, które rozwija większość naszego ciała oraz biegi. Te ostatnie nie wymagają od nas właściwie żadnego wkładu poza obuwiem, które powinno być wygodne i dostosowane do nawierzchni.