Każdy z nas słyszał o tym, że to pieniądze rządzą światem. Wielkie kwoty przewijają się przez wszystkie dziedziny życia, nie brak ich także w sporcie, w którym coraz to nowi sponsorzy starają się nadać blask ekipom bez wielkiej historii.

Wielu fanów chociażby popularnej kopanej zwraca uwagę na wielkie pieniądze przewijające się przez piłkę nożną w ostatnich latach. Nie wszystkim ten stan rzeczy przypada do gustu, wielkie kwoty wydawane na piłkarzy czy też menadżerów często nie są adekwatne do ich możliwości i mówimy tutaj o przepłacaniu. Takie działania są najczęściej wynikiem chęci szybkiej zorganizowania drużyny mogącej walczyć o najwyższe cele po najmniejszej linii oporu w wypadku, w którym drużynę przejął bogaty inwestor.

W tym wszystkim często zapomina się o wychowankach. Sportowy zespół budowany w sposób właściwy powinien w swoich szeregach zawierać także osoby pochodzące z danego miasta czy też okolic. Jest to często gratką dla kibiców, którzy bardziej utożsamiają się z miejscowymi zawodnikami.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.