Projektowanie salonuPraca agenta nieruchomości jest dość trudnym zajęciem, podobnie jak większość zawodów związanych z kontaktami z ludźmi. Jest jednak dużo bardziej skuteczna i przyjemna niż praca telemarketera, gdyż pracuje się z ludźmi, którzy są zdecydowani kupić mieszkanie lub sprzedać swoją posiadłość.
Jak wszędzie, aby dobrze zarobić trzeba być fachowcem w swojej dziedzinie. Trzeba znać się na stylach architektonicznych, cenach nieruchomości w zależności od metrażu i lokalizacji obiektu budowlanego. Ponadto trzeba być mobilnym, bo to praca w terenie, czyli w grę wchodzi samochód własny lub służbowy i koniecznie prawo jazdy.
Oczywiście praca pośrednika nieruchomości ma również swoje zalety. Dla niektórych agentów będzie to nienormowany czas pracy – to szansa dla rodziców dowożących swoje pociechy do szkoły i na różne zajęcia pozalekcyjne.
Praca agenta nieruchomości jest dobrze płatną posadą pod warunkiem zajmowania się nią w dużych miastach, gdzie jest szansa pozyskać wielu klientów, bo wraz z nimi płynie do kieszeni prowizja.