ASICS – biegowy numer „1”

Obudzeni w środku nocy i zapytani o lidera w branży biegowej, bez chwili wahania odpowiecie: „ASICS!”. My również nie mamy wątpliwości, że ta japońska firma króluje na rynku, zbierając kolejne łupy, dumnie krocząc na początku dość mocnego peletonu. Dużo wcześniej zawładnęła siatkarskim segmentem, a teraz padło na bieganie. Nic dziwnego, bowiem sentencja tej firmy – w tłumaczeniu na język polski – brzmi „w zdrowym ciele zdrowy duch”. ASICS od zawsze wychodził z założenia, że musi być zachowana równowaga między ciałem a duchem sportowca, który otrzymuje produkt doskonały.

Nie inaczej jest z modelem butów do biegania – Asics Gel-Pulse 7, czyli jeszcze bardziej unowocześniona wersja klasyki. Zdecydowana czołówka sprzedaży na świecie. Wygoda, przyzwoita cena i kapitalna amortyzacja. Posiada wszystkiego po trochu. Tę uniwersalność docenia coraz więcej biegaczy, szukają kompromisu między wytrzymałością a przyczepnością, a to jeszcze koniec rewelacyjnych parametrów tego modelu.

Pewnie w oko wpadnie wam znakomita cholewka, prezentująca się dużo lepiej niż w „szóstce”. Lekko, schludnie i zgrabnie. W skrócie – solidna klasyka w nowoczesnym wykonaniu.

Idealny but dla szukających stabilności pięty, gdyż jest wyposażony w twardy i sztywny zapiętek. Solidnie wygląda także podeszwa, znana ze skutecznej amortyzacji. GEL – bo to on odpowiada za ten aspekt – występuje zarówno pod śródstopiem, jak i pod piętą, dzięki czemu bieganie po wymagającym terenie i lądowanie na pięcie na pełnej szybkości nie kończy się bolesnym urazem.

Model zdecydowanie nadaje się do biegania intensywnego i długodystansowego, gdyż posiada twardą gumę AHAR, odporną na ścieranie. A w dodatku idealnie dopasowuje się do stopy, więc wielogodzinne bieganie nie przysporzy nam obtarć. Rewelacyjny do codziennych treningów, podczas których wylewamy litry potu, nie martwiąc się o nasze stopy i właściwą sylwetkę podczas całego biegu.