Ponad wszelką wątpliwość zdrowie jest jednym z najbardziej istotnych aspektów naszego życia. Niestety, nie zawsze zwracamy na ów aspekt dostatecznie baczną uwagę. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko i wyłącznie osób młodych. Lekceważenie własnego zdrowia zdarza się osobom w doprawdy różnym wieku.

Warto w tej kwestii zmienić podejście dla własnego bezpieczeństwa (jeśli do tej pory byliśmy pod tymże względem raczej lekkomyślni).

Zdrowie – jak skądinąd pisał znany poeta – ma to od siebie, że często dopiero jak je stracimy (choćby na chwilę), ukazuje nam swoją realną wartość. Chociaż powinnyśmy tu raczej powiedzieć: my sami, często – przez swoje zapominalstwo i nie docenianie – jesteśmy w stanie odkryć wartość zdrowia, dopiero po tym, gdy trochę nad nim podupadniemy (zachorujemy) i gdy ratuje nas – nowoczesna już przecież – medycyna. Na co dzień bowiem, zwykle nie docenia się faktu, że nic nas nie boli i wszystko z nami (pod tym przynajmniej względem) jest OK. A przecież to wcale nie jest takie oczywiste.

Dlatego też dobrze doceniać fakt, iż jesteśmy zdrowi, bo to ogromna wartość sama w sobie.