Odpowiednio ubrany jeździec i odpowiednio zaopatrzony koń, to połowa sukcesu każdej jazdy konnej. Reszta to trening i ciężka praca.
Dobre ubrania jeździeckie to odpowiednio dobrane spodnie, o nazwie bryczesy, buty, które nazywamy sztybletami czy odpowiednie kurtki z materiałów impregnowanych, wodoodporne, nieprzepuszczające wiatru a przy tym przewiewne. Każda osoba, czynnie uprawiająca jeździectwo doskonale wie, że musi być ubrana nie tylko ładnie, ale i funkcjonalnie.
Ubrania jeździeckie to także kaski, rękawice, kamizelki, ubrania startowe. Cały asortyment potrzebny do ubrania jeźdźca można dzisiaj bez problemu wybrać dla mężczyzny, kobiety czy dziecka, w każdym sklepie internetowym.
Ubrania jeździeckie to asortyment najlepszych marek, produkujących nie tylko odzież dla jeźdźca ale także osprzęt potrzebny do uprawiania tego jakże miłego sportu. W przypadku gdy korzystamy z koni z danej stadniny, nie musimy zaopatrywać się w siodła, kantary czy czapraki. Zakup całego sprzętu dla konia jest nam niezbędny, jeżeli posiadamy swojego własnego konia.