Wiele schorzeń laryngologicznych wymaga przeprowadzenia zabiegu. Centrum Rehabilitacji ARTKINEZIS oferuje takie usługi, bez konieczności hospitalizacji. Wiąże się, to z podaniem znieczulenia miejscowego lub powierzchniowego w zależności od stanu zdrowia pacjenta i wskazań medycznych.

Przykładami takich zabiegów, są drenaż uszu lub nosa, wycięcie migdałków, czy też usuwanie zmian skórnych oraz tych pojawiających się na błonach śluzowych. Zawsze zabieg taki, jest ostatecznością, gdy inne metody leczenia okazują się być niewystarczające. Innym przykładem zabiegu, jest usuwanie ciał obcych z nosa, gardła, czy ucha, które zdarza się u dzieci, ale także dorosłych. Operacja zatok czy też usuwanie woskowiny usznej, to równie częste zabiegi wykonywane przez laryngologów.

Po każdym zabiegu bardzo ważna, jest odpowiednia opieka pooperacyjna. W ośrodku Artkinezis uzyskamy taką opiekę, na którą składa się między innymi toaleta nosa lub uszu, zmiana opatrunków. Samopoczucie pacjenta po zabiegu, jest bardzo istotne podczas powrotu do zdrowia.