Nie mylił się ten, kto stwierdził, że jesteśmy tym, co jemy. Posiłki które spożywamy powinny być nie tylko ucztą podniebienia, ale przede wszystkim całego ciała. Aby prawidłowo się odżywiać wystarczy poznać kilka prostych zasad.

Przede wszystkim pamiętajmy o regularności posiłków. Wpłynie to pozytywnie na naszą przemianę materii, co jest istotne szczególnie dla osób dbających o linię. Jako optymalną liczbę dietetycy podają 4-5 niewielkich posiłków w równych odstępach czasu. Kolejną sprawą jest jakość tego, co zjadamy. Starajmy się unikać używania w kuchni półproduktów i gotowych dań. Ich skład aż najeżony jest różnymi konserwantami i polepszaczami smaku, które mają za zadanie zatuszowań niską jakość użytych składników. Zamiast tego wybierajmy produkty świeże takie jak surowe warzywa, owoce, chude mięso oraz ryby.

Dbać o zdrowie powinniśmy nie tylko chodząc do lekarzy, ale przede wszystkim poprawiając higienę codziennego życia. Jeśli poprawimy jakość i regularność posiłków, z pewnością unikniemy wielu nieprzyjemnych schorzeń w przyszłości.