Dzisiaj w cenie zdecydowanie jest oryginalność. Dlatego też właściciele hoteli coraz bardziej patrzą na to, aby ich hotele czymś szczególnym się wyróżniały. A ponieważ coraz modniejsze jest aranżowanie na przeróżny sposób wnętrz, modne stało się tworzenie hoteli w różnych stylach

Jednak o ile kolory, meble czy dodatki generalnie dość łatwo jest dobrać do wybranego stylu problem pojawia się przy wyborze odpowiedniego łóżka. A dlaczego jest to takie ważne?

Otóż nigdy nie należy bagatelizować znaczenia łóżka. O tyle klient nie zwróci raczej uwagi na jakość mebli byle były ciekawe i ładne- o tyle jednak kiepska jakość łóżka hotelowego może dać się mu porządnie we znaki. Jeśli łóżko hotelowe skrzypi, ma niewygodny materac, trzeszczy, jest małe, to niestety klient będzie niezadowolony, bez względu n to, jak piękna będzie reszta pokoju.

A jak dobrać łóżko do stylu wnętrza? Otóż do wnętrz w stylu angielskim najlepiej będą pasowały łóżka tapicerowane z obiciem w motywy kwiatowe. Z kolei do francuskich- również z obiciem, ale ciemnozielonym ze złotymi nitkami. Zaś do stylu industrialnego pasować będzie chromowana rama, a do kolonialnego- bambusowa.