Medycyna anti-aging

Wielu ludziom, którzy osiągnęli zaawansowany wiek życia, odbicie w lustrze nie przysparza już, jak w latach młodzieńczych, uczucia radości, lecz zamiast tego staje się źródłem zmartwienia i troski. Dla nas jednak, pokoleń młodszych, istnieje nadzieja, przyszło nam bowiem żyć w czasach, których znakiem jest przebiegający intensywnie postęp cywilizacyjny, w konsekwencji czego nauka i medycyna rozwijają się z prędkością pozwalającą na dokonywanie nieomal cudów, także, a może zwłaszcza, w zakresie medycyny przeciwstarzeniowej.

Pojęcie medycyny anti-aging jako dziedziny wiedzy początkowo rozpowszechniało się w USA. Potem przeniknęło do Europy, jednak w Polsce popularności nie zdobyło. W następstwie tego faktu wielu z nas żyje w przekonaniu o nieuchronności naturalnych procesów życia i myśl o czekającej nas starości może nawet stać się źródłem lęku przed upływającym czasem. Tymczasem możemy zapobiec następstwom starości poprzez oddziaływanie medycyny przeciwstarzeniowej w wielu aspektach życia związanych z procesem starzenia się.

Zdrowy styl życia, oparty na unikaniu toksyn, zdrowym odżywianiu i wysiłku fizycznym, to element opóźniającego procesy starzenia programu profilaktycznego, jaki stosuje medycyna anti-aging Łódź jest miastem, w którym osoby zainteresowane medycyną przeciwstarzeniową mogą znaleźć specjalistów trudniących się w opracowywaniu kompleksowych programów zapobiegających starzeniu i prowadzących do długowieczności. Klinika czeka na Ciebie, jeżeli pragniesz żyć długo!