Mieszkanie z drugiej rękiJest wiele sposobów, aby osiągnąć niezależność finansową. Każdy początkujący rentier musi mieć stałe źródło utrzymania i zacząć odkładać na swoją przyszłość tyle ile się da, najlepiej około 10% swojej pensji. Zaoszczędzone pieniądze po jakimś czasie można zainwestować na giełdzie, umieścić na koncie oszczędnościowym lub wysoko oprocentowanej lokacie, ale najlepszym pomysłem jest inwestycja w nieruchomości.

Jak więc zacząć?
Na początku warto zapytać swojego doradcę prawnego i handlowego o zdolność kredytową i możliwości zakupu nieruchomości (na początku najlepiej mniejszych). Potem szukamy odpowiedzialnego najemcy i unikamy pustostanu jak ognia.
Wykorzystując zasadę dźwigni finansowej spłacamy kredyt bankowy pieniędzmi, które płaci nam najemca, a resztę warto wliczyć w amortyzację. Po kilku latach warto wziąć kolejny kredyt, o ile na to pozwalają nam warunki i kupić następną nieruchomość. Warto pamiętać, że z większego mieszkania płyną większe koszty wynajmu, co daje rentierom większy zysk.